„Światła małego miasta”. Jaka jest Polska najmniejszych miasteczek? / 18 października, środa, godz. 18.00 / Tajne Komplety

Statystyki pokazują, że Polska jest małomiasteczkowa i wiejska. Ponad połowa Polaków mieszka w miejscowościach o populacji niższej niż 20 tysięcy ludzi. Studenci Polskiej Szkoły Reportażu oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii ruszyli do najmniejszych miasteczek naszego kraju, by przyjrzeć się i opisać praktyki codzienności w ośrodkach oddalone o minimum 100 km od miasta wojewódzkiego. Założeniem projektu była reportersko-badawcza refleksja nad zwykłym życiem na polskich peryferiach. O efektach rozmawiać będziemy z Kamilem Bałukiem (opiekunem merytorycznym projektu ze strony Instytutu Reportażu) i Stasią Budzisz-Cysewską (studentką Polskiej Szkoły Reportażu).

Stasia Budzisz-Cysewska – absolwentka gdańskiej polonistyki i rusycystyki. Studentka Polskiej Szkoły Reportażu.

Kamil Bałuk – dziennikarz i reporter, wrocławianin, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UWr. , a także Polskiej Szkoły Reportażu. Swoje teksty publikował między innymi w „Dużym Formacie”, „Przekroju” i „Wysokich Obcasach”. Kilkukrotnie nominowany do Nagrody „Newsweeka” im T. Torańskiej w kategorii Młody Talent. Laureat V edycji Stypendium im. R. Kapuścińskiego, które otrzymał na napisanie zbioru reportaży o współczesnej Holandii. W tym roku ukazała się jego książka reporterska „Wszystkie dzieci Louisa”.

www.swiatlamalegomiasta.pl

Partner: Instytut Reportażu

Spotkanie poprowadzi Lech Moliński.