Festiwalowicze i Sąsiedzi!

W czasie MIASTOmovie /5 Sąsiedztwo zapraszamy do przestrzeni Parish w Pasażu Pokoyhof, gdzie będziecie mogli prowadzić długie rozmowy o kinie dokumentalnym, chwalić i narzekać na miasto Wrocław, zjeść coś pysznego, a także napić się gorącej herbaty lub czegoś mocniejszego.

Zagrają dla nas:

PIĄTEK 20.10.

DYYU∩E – solowy projekt Michała Zakrzewskiego, który jest też połową duetu Astro Buhloone oraz działał w kolektywie Hush Hush Pony. Był on uczestnikiem Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw w 2012 roku, a na antenie bloop. London prowadził comiesięczna audycję „Waxtro”. Debiutancka winylowa epka Astro Buhloone została wydana nakładem Astropical Tapes pod koniec 2015 roku i była grana przez takich artystów, jak m.in. Jimpster, Tooli z wytwórni Local Talk, Nachtbraker, Shur-I-Kan, Daniel Drumz i wielu innych. W 2016 roku duet wydał swój kolejny utwór zatytułowany „Maat Mons” na kompilacji „Interstellar Cuts” również w Astropical Tapes. Jest on też autorem utworu wykorzystanego w spocie promującym tegoroczną edycję festiwalu MIASTOmovie.

SOBOTA 21.10.

Qbk. – urodzony w latach 90., chowany w tempie 90 bpm’ów. Kiedy staje za deckami, poszukuje mocnego, housowego groove’u ocierającego się o techno, ale wciąż z luzem godnym kalifornijskich g’s. Znudzony powtarzalnością stopy w metrum 4×4 coraz częściej sięga po połamane produkcje, nie bojąc się zanurkować do klasyki. Skrycie wielki entuzjasta etnicznych dźwięków, lubi dodawać małe akcenty z różnych zakątków świata. Chciałby grać wszystko, ale wszystkiego nie można.

Trek – czyli pochodzący z Kotliny Kłodzkiej wielki fan winylowej płyty. Po przeprowadzce do Wrocławia pierwszy raz zaprezentował swój zbiór winyli, puszczając UK garage na cyklu imprez w Hecy. Współtworzył wraz z Qbk. i Emanem cotygodniowe wydarzenie Czwardeck. Nie zamyka się gatunkowo, w jego ciągle powiększającej się kolekcji znajdziemy downtempo, garage, breakbeat nu-disco, deep, funky house, minimal, techno.

Eman – znany pod tyloma nazwami, a jednak wciąż najbardziej adamowy z Adamów. Na jego parkietach nigdy nie brakuje słońca. Wychowanek śląskich podwórek, dla którego luz świadczy o człowieku. Ma on nosa do klasycznych, choć nieraz wyrażonych nowocześnie, tanecznych groove’ów. Możecie być przygotowani na sporo house’u i disco z akcentami jazzowymi i downtempo.

Wstęp wolny!

Dla posiadaczy biletów wielokrotnych — 15% zniżki na napoje (przez wszystkie dni festiwalu).